Detta fenomen..
Exempel på de flesta av husen i vårt område.
Och sedan har vi några grannar som tycks tävla om att spöka ut sin balkong inför julen.
Det kan ju inte vara ett sammanträffande att alla som bor sammanlänkade bara råkar vara tokiga i utsmyckning av det här slaget och på den här nivån. Tryggar de igång varandra?
Känner ni igen er?
Personligen tycker jag inte det är riktigt kloka, men smaken är som baken.
Vi har ett hus en bit ifrån som är så ner pyntat så du knappt ser huset, blinkande renar, tomtar och granar mm i alla dess färger. Ha,ha de får ju alla att reagera i alla fall:)
Thailand, imorgon går du i shorts och linne, badar, äter go mat, klagar på värmen istället för kylan:) umgås med nära och kära-avundsjuk, ja lite:)
Detta är vad du behöver, samla ny energi❤
Ha så gott!
Många Kramisar från oss
När jag bodde hemma så var det ett hus på våran gata som hade så jävla mycket julpynt året om! Jättefult var det haha
Ser ut som värsta disco huset jämfört med dom andra B)
Det finns en äldre man där jag bor. Som har hela sin trädgård med sådant. Och hela huset är också fullt med utsmyckning
O ja. Inte området där jag bor nu, men hyfsat i närheten. Sån utsmyckning! Hur kan de sova om nätterna med så mycket ljus som lyser? XD
Jikes! Det var jo riktig Harry oO
Nja inte så mycket ljus och utsnyckningar här omkring, vi har bara några enkla ljusslingor i två små granar sen har vi MASSOR av tomtar^^❤❤❤
det finns en balkong som ALLTID har jättemånga ljusslingor i olika färger sen en massa tomtar o.s.v. De har en tomte som hänger utanför balkongen som “klättrar” upp för där. 😛
Men jävlar.
Det där var inte smakfullt någonstans.
En granne till mig har exakt hela sin balkong full med röda lampor och slingor.
Det är inte heller smakfullt.
Bara jätte jobbigt att se.
Nu vet jag var du bor!!!
Typ….
Ska stalka dig … om jag hittar rätt 🙂